hlavni obrazek

Zpravodaj


Čarodějnický rej v MŠ 2024

Čarodějnický den jsme oslavili v kostýmech. Proměnili jsme se do postav čarodějnic, čarodějů a kouzelníků. Naučili jsme se zaklínadla a užili si dopoledne plné her a soutěží. Nechyběla ani pohybová průprava při letu na koštěti. Moc nás potěšily i paní kuchařky, které přichystaly speciální čarodějnické menu.


Předškoláci na návštěvě v ZŠ

V březnu a v dubnu využily předškolní děti pozvání do základních škol v Dobrušce. 21. března 2024 jsme navštívili ZŠ Pulická a 16. dubna 2024 ZŠ Františka Kupky. V obou školách nás čekalo vřelé přijetí. Prohlédli jsme si prostory školy, nahlédli jsme do tříd, tělocvičny, školní družiny i jídelny. Zhlédli jsme také pásmo písniček, básniček a scének, které si pro nás připravili žáci 1. stupně nebo cvičení na relaxačních míčích či vystoupení mažoretek.

Zúčastnili jsme se také výuky prvních tříd, kde si naši předškoláci mohli vyzkoušet některé dovednosti. Děti odcházely nejen s drobným dárečkem, ale i dobrou náladou a nadšením z nových dojmů. Mnozí se již do školy těší!


Něco ťuklo, vejce puklo aneb Jdu na koledu

Začátek jara jsme ve školce oslavili v plné parádě. Užili jsme si barevné dny, chystali jsme velikonoční kraslice, seli jsme travičku, pekli mazance či jidáše. Pošimralo nás první jarní sluníčko při vycházkách a zavedlo nás třeba do rodného domku F. L. Věka. A nejvíce jsme si snad užili koledování.


Karneval v MŠ 2024

Nejveselejší a nejbarevnější akce v naší školce? Jednoznačně karneval. Školka se proměnila v říši pohádek a fantazie. Děti se převlékly do nápaditých masek, zahrály si oblíbené hry a zatančily si při veselém masopustním reji.


Leden v MŠ 2024

Začátek měsíce a nového roku začal vyprávěním zážitků z vánočních svátků. Pomalu jsme ukončili Vánoce i u nás ve školce. Cvičili jsme, stavěli sněhuláky z vyrobeného umělého sněhu. Mysleli jsme i na ptáčky a vyrobili jim krmítka. Navštívili jsme výstavu betlémů na zámku v Kvasinách.


Vánoční nadílka 2023

Před vánočními svátky se ve školce v jednotlivých třídách obou budov MŠ uskutečnily během dopoledního programu vánoční nadílky pro děti.
Všichni jsme si užili předvánoční atmosféru, zpívání koled a nadělování dárečků.
Děkujeme, Ježíšku!


Mikulášská nadílka 2023

V úterý 5. 12. 2023 procházel všemi třídami Mikuláš v doprovodu anděla a čerta. Ze své knihy hříchů každému přečetl, v čem by se měl zlepšit a z velkého koše plného dárečků štědře obdarovával.
Těšíme se zase za rok!


Listopad v MŠ 2023

V listopadu jsme netrpělivě vyhlíželi Martina na bílém koni, nakonec jsme se ho přeci jenom dočkali. Užili jsme si spoustu krásných aktivit. Pekli jsme svatomartinské rohlíčky – s jablíčkovou, makovou i ořechovou náplní. Nesmělo chybět ani podzimní tvoření nebo poslední lekce předplaveckého výcviku.


Říjen v MŠ 2023

V průběhu října jsme se ve školce zaměřili na podzim a vše co s ním souvisí. Teplé a slunečné počasí přálo našim procházkám, kde jsme pozorovali měnící se přírodu a sbírali nejrůznější přírodniny.
Předškoláci zažili spoustu zábavy na pohybovém kroužku „Lvíček ve školkách“. Také jsme navštívili dobrušské náměstí, kde si program přichystali místní hasiči. A bylo toho ještě mnohem víc…


Září v MŠ 2023

První měsíc nového školního roku byl ve znamení adaptace. Všechny paní učitelky se snažily nástup dětem do MŠ usnadnit a přichystaly si pro ně zajímavé náplně jednotlivých dní. Pro předškoláky začal předplavecký výcvik v dobrušském krytém bazénu, navštívili jsme výstavu zvířátek v Domě dětí a mládeže, pekli jsme štrůdl, tvořili jsme, učili se novým věcem nebo jsme využili krásných slunných dnů k procházce do přírody.